آموزش تخصصی مصرف استروئید در بدنسازی - تفاوت سوستانون 250 با 100
 
آموزش تخصصی مصرف استروئید در بدنسازی
 
 
خوش آمدید به کاملترین مرجع آموزش پرورش اندام و بدنسازی
 
سوستانون / Sustanon 250
سوستانون 250 نيز نوعي تستوسترون ترکيبي است که براي اولين بار توسط کمپاني داروسازي ارگانون تهيه و به بازار عرضه شده بود. اين دارو از چهار استر تستوسترون تشکيل شده است که در ادامه به تک تک اين استرها اشاره خواهيم کرد. داروي Sustanon 250 با توجه به اينکه استرهاي کوتاه اثر و طولاني اثر را در خود دارد با همان اولين تزريقي که انجام مي شود به سطح سرمي قابل قبول در خون رسيده و منشاء اثر مي گردد و اثرات اين دارو با توجه به طولاني اثر بودن برخي از استرهاي موجود در بدنه آن نيز تا مدت ها در بدن آدمي و حتي حيوانات ادامه مي يابد.
استرهاي Propionate و Phenylpropionate که در بدنه اين دارو وجود دارند اصولاً استرهاي کوتاه اثري هستند و همانگونه که مي دانيد سريعاً و در کمتر از چهار روز به سطح سرمي قابل قبول رسيده و موجب مي شوند تا تاثيرات اين دارو در اسرع وقت آغاز شود و ديگر استرهاي موجود در اين دارو نيز که طولاني اثرتر از دو استر ياد شده هستند اين امکان را براي استفاده کننده فراهم مي کنند تا مدت ها پس از تزريق هر آمپول از اين دارو از اثرات مثبت آن بهره مند شود.
محتويات Sustanon ۲۵۰
·Testosterone Propionate............... ......................... ........................ 30 mg
·Testosterone Phenylpropionate......... ......................... ..................... 60 mg
·Testosterone Isocaproate ......................... ......................... .............60 mg
·Testosterone Decanoate................ ......................... ....................... 100 mg
اين دارو نيز با توجه به اينکه از هورمون مردانه تستوسترون تشکيل شده است اثرات قدرتمند آنابوليکي و آندروژني را داراست و همچنانکه که تستوسترون براي دوره هاي حجم به کار گرفته مي شود اين دارو نيز عموماً به منظور افزايش سريع حجم و قدرت و ايضاً به منظور افزايش سريع وزن مورد استفاده قرار مي گيرد و به ندرت مي توان افرادي را يافت که در دوره هاي کات از اين دارو استفاده بکنند.
عوارض جانبي

تستوسترون هورموني است که طبيعتاً تمايل زيادي نسبت به تبديل شدن به هورمون زنانه استروژن را دارد و اين دارو نيز که ترکيبي از استرهاي مختلف اين هورمون است نيز قدرت استروژن زايي قابل توجهي از خود نشان مي دهد، هر چند متخصصين اعتقاد دارند که ميزان تبديل اين دارو به استروژن در قياس با داروهايي که تنها از استرهاي Enanthate و يا Cypionate تشکيل شده اند کمتر بوده است. با اين وجود کساني که از اين دارو استفاده مي کنند معمولاً براي پيشگيري از بروز عوارض استروژني از داروهاي آنتي استروژن نيز در دوره استفاده مي کنند که از آن جمله مي توان به Nolvadex نولوادکس و Proviron پروویرون اشاره کرد. به دليل اينکه اين دارو به استروژن تبديل مي شود تجمع آب و املاح در بدن نيز با مصرف اين دارو ديده مي شود و همين مسئله نيز موجب شده است تا افزايش سريع حجم و قدرت با اين دارو حاصل شده و اين دارو نيز به عنوان يکي از داروهاي اختصاصي دوره هاي حجم مطرح شود.
این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
به دليل اينکه قدرت آندروژني اين دارو اصولاً بالاست بروز عوارض آندروژني نظير چرب شدن پوست، جوش هاي پوستي، ريزش موي سر و بزرگ شدن پروستات و عوارض مشابه نيز با مصرف اين دارو قابل پيش بيني خواهد بود و براي پيشگيري از اين قبيل عوارض نيز مي توان از داروهايي همانند Proscar استفاده نمود. Proscar از تبديل شدن تستوسترون به هورمون DHT جلوگيري مي کند و حتماً مي دانيد که مسبب اصلي بروز عوارض جانبي آندروژني که به گوشه اي از اين عوارض اشاره شد هورمون DHT بوده است.
توجه داشته باشيد که استفاده از HCG و Clomid کلومیفن یا کلوماید و حتي Nolvadex نولدواکس در انتهاي دوره براي بازگرداندن سطح ترشح هورمون تستوسترون در بدن به حد نرمال، امري ضروري است چرا که اين دارو ميزان ترشح هورمون تستوسترون در بدن را شديداً کاهش مي دهد. بـه ايـن مهم نـيـز بـايـد اشـاره بـکنم کـه Sustanon 250 در حدود يک ماه پس از آخرين تزريق به صورت فعال و موثر در بدن باقي مي ماند و از اين رو PCT که در ايران به اسم ريکاوري پس از دوره نيز از آن ياد مي شود را در حدود دو الي سه هفته پس از آخرين تزريق بايد شروع کنيد.
دز مصرف

با توجه به اينکه Sustanon 250 در حدود سه الي چهار هفته به صورت فعال در بدن باقي مي ماند تنها يک تزريق در هر 10 روز براي بالا نگه داشتن سطح سرمي اين داروي ترکيبي کفايت خواهد کرد ولـي با اين وجود مصرف 250 ميلي گرم در 10 روز الي 1000 ميلي گرم در هفته از اين دارو در ميان ورزشکاران معمول است. توجه داشته باشيد زماني که دز مصرف اين دارو از 750 الي 1000 ميلي گرم در هفته بالاتر مي رود فرار کردن از عوارض جانبي اين دارو نيز عملاً ناممکن مي شود، ضمن اينکه افزايش چنداني در اثرات مثبت اين دارو نيز حاصل نمي شود!
تنظيم دوره

براي افزايش حجم و براي افزايش قدرت مي توان اين دارو را به همراه داروهايي همانند Anadrol 50 اکسی متولون يا Dianabol دینادرول مصرف کرد و لازم بـه تـوضيح است که Sustanon 250 به همراه Trenbolone ترن بولون و Winstrol وینسترول حجم با کيفيت تر و خشک تري را حاصل خواهد کرد.

Sustanon 250 به دليل اينکه دارويي پر مصرف و پر طرفدار بوده و از نظر کارايي نيز قابل قبول ظاهر شده است امروزه به فراواني توليد و به فراواني نيز در بازار سياه دارو عرضه مي شود. اين دارو امروزه توسط کشورهاي مختلف و به صورت آمپول و به صورت ويال توليد و عرضه مي شود و به دليل اينکه تقاضا براي مصرف اين دارو در ميان ورزشکاران رشته هاي قدرتي نيز بالا بوده است نمونه هاي قلابي فراواني از ايـن دارو نـيز تـوليد و در بـازار سياه دارو تـزريق مي شود.
4 Test

اين نمونه را کمپاني داروسازي Quality Vet که يکي از کمپاني هاي داروسازي مکزيک است توليد و به بازار عرضه کرده است. اين دارو دقيقاً حاوي همان استرهايي است که Sustanon 250 در خود دارد و درصد استرها نيز دقيقاً به صورت 30:60:60:100 و مشابه با آنچه که در داروي Sustanon 250 مشاهده مي شود بوده است.
تصوير سگي که بر روي جعبه اين دارو مي بينيد تاييد کننده اين ادعاست که اين نمونه اصولاً و يا دست کم ظاهراً براي مصارف دامي تهيه مي شود ولي شايد هدف سازندگان اين دارو از درج تصوير حيوانات بر روي محصول افزودن هر چه بيشتر بر محبوبيت اين دارو در ميان ورزشکاران رشته هاي قدرتي نيز بوده باشد چرا که به تجربه ثابت شده است استروئيدهاي حيواني در قياس با استروئيدهاي انساني در ميان ورزشکاران رشته هاي قـدرتـي از مـحبوبيت بـالاتـري برخوردار هستند.
اين دارو به صورت ويال و در حجم 5 ميلي ليتر توليد و به بازار عرضه شده است و همانگونه که در تصوير مي بينيد هولوگرام شرکت سازنده نيز بر روي محصول درج شده است. داروهاي مکزيکي در ميان ورزشکاران رشته هاي قدرتي در ايالات متحده آمريکا و حتي در اروپا و در اقصي نقاط جهان از محبوب ترين نمونه ها محسوب مي شوند و انصافاً بايد اذعان کرد که کارايي قابل قبولي نيز داشته اند و اين نمونه نيز از اين قاعده مستثني نبوده و در سطح جهاني طرفداران بيشماري دارد.
Testonon 250

شرکت داروسازي Ttokkyo تی توکیو نيز روزگاري اين دارو را توليد و به بازار عرضه مي کرد ولي چندين سال است که اين شرکت ديگر اقدام به توليد نکرده است و از اين رو مي توان اطمينان حاصل کرد که نمونه هاي عرضه شده به بازار که ادعا مي شود ساخت اين شرکت هستند قلابي مي باشند.
يک نمونه از توليدات اين کمپاني که متاسفانه ديگر در بازار دارويي يافت نمي شود را در تصوير بالا مي بينيد. اين نمونه نيز براي مصارف حيواني توليد و عرضه مي شد ولـي اصـلي تـريـن مصرف کنندگان اين نمونه نيز ورزشکاران رشته هاي قدرتي بودند.
Test 250

کمپاني Pet’s Pharma چند سالي است که اين دارو را تهيه و در بازار سياه دارو در مکزيک عرضه کرده است. اين دارو نيز معادل داروي Sustanon 250 سوستانون مي باشد با اين تفاوت که ظاهراً براي مصارف حيواني توليد مي شود ولي اغلب مصرف کنندگان اين نمونه ها نيز ورزشکاران رشته هاي قدرتي هستند.
این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
ايـن دارو نيز همانـگونـه کـه در تصويـر مـي بينيد به صورت ويال و در حجم هاي 10 ميلي ليتري توليد و به بازارهاي جهاني دارو عرضه مي شود. هولوگرام شرکت سازنده بر روي اين محصول نيز درج شده است.
Testosterona IV L/A

اين نمونه که دقيقاً معادل Sustanon 250 سوستانون مي باشد را نيز شرکت داروسازي مکزيکي Loeffler که در زمينه داروهاي دامي فعاليت مي کند توليد و به بازار عرضه کرده است.


يک نمونه از اين محصول را نيز در تصوير بالا مي بينيد و لازم به توضيح است که اين نمونه نيز به صورت ويال و در حجم 10 ميلي ليتر توليد و عرضه مي شود.
Supertest 250

کمپاني داروسازي Tornel مکزيک نيز يکي ديگر از کمپاني هاي مطرح در زمينه استروئيدسازي است و اين نمونه که در تصوير زير مي بينيد نيز Sustanon 250 هاي توليد شده توسط اين شرکت داروسازي است که به اين اسم وارد بازار شده است.
توليدات اين کمپاني در قياس با توليدات ديگر کمپاني داروسازي که در مکزيک فعاليت مي کنند قيمت هاي پايين تر و صد البته معقول تري داشته است و از اين رو تهيه اين نمونه ها براي ورزشکاراني که استطاعت مالي چندان خوبي ندارند نيز مقدور بوده است و از اين رو محصولات اين شرکت در ميان ورزشکاراني که وضعيت مالي چنداني خوبي نداشته باشند محبوب تر است.
Testo-Jet LA

شرکت داروسازي Norvet که در کشور مکزيک فعاليت مي کند اين نمونه را توليد و روانه بازار کرده است. اگر چه اين شرکت سابقه طولاني در توليد داروهاي دامي داشته است ولي مدت زمان زيادي از توليد استروئيدهاي دامي توسط اين شرکت نمي گذرد و مي توان گفت که اين شرکت سابقه چنداني در زمينه توليد استروئيدهاي دامي ندارد. با وجود اينکه اين شرکت به تازگي اقدام به توليد استروئيد هاي دامي کرده است و با وجود اينکه محصولات اين شرکت براي ورزشکاران رشته هاي قدرتي چندان شناخته شده نيست ولي محصولاتي که به بازار عرضه کرده است از کيفيت قابل قبولي برخوردار بوده اند.
Durateston

اين دارو نيز در کشور استراليا توليد مي شود ولي به دليل اينکه اين روزها کنترل دقيق و بسيار سختي بر عرضه استروئيد در اين کشور اعمال مي شود انتظار نداشته باشيد که اين نمونه ها به فراواني در بازارهاي سياه دارو وارد و عرضه شود.
Sustarsetard 250

کشور هند نيز از جمله کشورهايي است که در چند سال اخير در زمينه توليد و عرضه استروئيدهاي آنابوليک و آندروژن فعاليت هاي چشمگيري از خود نشان داده است. شرکت دارو سازي BM که به صورتي نيمه قانوني و نيمه مخفي و در کشور هند فعاليت مي کند Sustanon 250 به اين نام توليد و به بازار عرضه کرده است. اين نمونه به صورت آمپول هاي 1 ميلي ليتري به بازار عرضه مي شود و اگر در شکل و شمايل بسته بندي اين آمپول دقت کرده باشيد حتماً مي بينيد که اين نمونه دقيقاً از روي نمونه هاي روسي که در ادامه به آن خواهيم پرداخت کپي برداري شده است.

Russian Sustanon
اين نمونه تحت ليسانس و توسط شرکت Infar در هند و براي ارسال به روسيه توليد مي شده است و ممکن است امروزه نيز نمونه هايي از اين دارو را بتوان در بازار يافت. بسته بندي اين محصول منحصر به فرد بوده است به نحوي که هر پوکه از اين دارو به صورت وکيوم در داخل پلاستيک بسته بندي مي شود و 5 پوکه نيز از کناره ها به هم چسبده هستند که در هر بار مصرف مي توان يک پوکه از آن را جدا کرده و آن را مصرف کرد. این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
Cyctahoh

Cyctahoh نام روسي Sustanon 250 هاي توليد شده توسط Organon در کشور روسيه است.
همانگونه که مي بينيد بسته بندي هاي اين نمونه ها نيز در نوع خود منحصر به فرد محسوب مي شود.
Durateston

Durateston نام تجارتي Sustanon 250 هاي شرکت داروسازي Organon در کشور برزيل است.
آمپول هاي قلابي اين نمونه ها نيز به فراواني توليد و به بازار عرضه شده است و از اين رو در تهيه و مصرف اين نمونه ها نيز بايد نهايت دقت را داشته باشيد. لازم به ذکر است که استفاده از دارو و استروئيد در ورزش ممنوع بوده و خطرات فراواني به دنبال خواهد داشت.
نمونه هاي ساخت مصر

Sustanon 250 هاي ساخت مصر ابتدا با نام Testonon وارد بازار مي شد که بعدها به Sustanon تغيير نام داد. شايد دليل اين تغيير نام اخذ ليسانس Organon بود چرا که لوگو و آرم شرکت Organon بر روي نمونه هاي جديد به وضوح ديده مي شود.
اين نمونه ها را شرکت داروسازي Nile که در کشور مصر فعاليت مي کند توليد و روانه بازار کرده است. به دليل محبوب بودن و شايد هم به دليل پرمصرف بودن اين نمونه امروزه نمونه هاي قلابي فراواني نيز از روي نمونه هاي اصلي اين دارو تهيه و در بازار تزريق شده است که با کمي دقت مي توان اصل را از قلابي تشخيص داد.در نمونه هاي اصلي«/» در عبارت «250 mg/ml» بسيار نزديک به لوگوي Organon بوده و يا حتي به اين لوگو چسبيده است و اين در حالي است که اين نماد در نمونه هاي قلابي فاصله زيادي با لوگوي Organon دارد. همچنين اگر به حرف * در عبارت Exp دقت کرده باشيد اين حرف در نمونه هاي اصلي به اين وضوح که در متن مي بينيد نيست و بيشتر شبيه به حروف N و يا حتي حرف k مي باشد و اين در حالي است که اين حرف در نمونه هاي قلابي دقيقاً به همين وضوح که در اين متن مي بينيد درج شده است.نمونه هاي ساخت کراچي

Sustanon 250 هاي ساخت کراچي را نيز به فراواني در بازار ايران ديده ايد. اين نمونه نيز به صورت آمپول عرضه مي شوند و نوشته روي محصول نيز زرد رنگ است. اين نمونه ها نيز از نمونه هاي پرفروش در دنيا بوده است و به دليل پرفروش بودن و به دليل پايين بودن قيمت نيز نمونه هاي قلابي زيادي از روي محصول اصلي تهيه و به بازار سياه دارو عرضه شده است. آمپول هاي شرکت Organon معمولاً برچسب هاي کاغذي دارند و اين نمونه از معدود محصولات Organon است که برچسب بر روي خود نداشته و نوشته هاي مستقيماً بر روي شيشه چاپ شده است.نمونه هاي توليد ترکيه

نمونه هايي از اين دارو در کشور ترکيه نيز توليد مي شود که برچسب هايي کاغذي داشته با لوگوي Organon به بازار عرضه مي شود. چندي سالي است که قلابي هاي اين نمونه نيز در سطح انبوه وارد بازار شده است و همين مسئله نيز تشخيص اصل از قلابي را حتي براي متخصصين و اهالي فن نيز دشوار کرده است .
 
 
 
سوستانون 100/ Sustanon 100
سوستانون در حقيقت خفيف شده و ضعيف شده تستوسترون ترکيبي قدرتمندي است که کمپاني دارو سازي Organon آن را سال ها قبل و به نام Sustanon 250 وارد بازار کرده است. همانگونه که در بدنه داروي قدرتمند Sustanon 250 مي بينيم Sustanon 100 نيز ترکيبي از استرهاي مختلف هورمون مردانه تستوسترون است. گذشته از غلظت استرهاي موجود در اين دو دارو، تفاوت عمده اي که Sustanon 100 با Sustanon 250 دارد در استر Testosterone Decanoate خلاصه مي شود. اين استر در بدنه Sustanon 250 وجود دارد و در Sustanon 100 آن را نمي يابيم. Testosterone Decanoate همانگونه که مي دانيد استري به غايت طولاني اثر است و وجود همين استر در بدنه Sustanon 250 سبب شده است تا اين دارو مدت ها به صورت فعال در بدن باقي بماند و عدم وجود اين دارو در Sustanon 100 نيز موجب مي شود تا طول اثر اين دارو در قياس با Sustanon 250 بسيار کم باشد. گفته مي شود که Sustanon 250 به واسطه داشتن همين استر در حدود سه الي چهار هفته به صورت فعال در بدن باقي مي ماند و اين در حالي است که Sustanon 100 تنها يک هفته به صورت فعال در بدن باقي مي ماند!
محتويات Sustanon 100

·Testosterone Propionate............... ......................... ...... 20 mg
·Testosterone Phenylpropionate......... ......................... . 40 mg
·Testosterone Isocaproate.............. ......................... ...... 40 mg
معمولاً بيماراني که به دليل ترشح ناکافي تستوسترون در بدن نياز به تزريق تستوسترون پيدا مي کنند با مصرف Sustanon 100 سوستانون احساس رضايت مي کنند و در اين ميان کساني که از تزريق دارو واهمه دارند به دليل طولاني اثر بودن Sustanon 250 استفاده از اين دارو را ترجيح مي دهند! این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
دز مصرف

دز مصرف متوسط اين دارو براي ورزشکاران بين 200 الي 600 ميلي گرم در هفته توصيه شده است و به دليل اينکه Sustanon 100 در غلظت هاي نه چندان ارزشمند 100 ميلي گرم در ميلي ليتر تهيه شده است ورزشکاران معمولاً نمونه هاي 250 ميلي گرم در ميلي ليتر از اين دارو که Sustanon 250 ناميده مي شود را بر نمونه هاي 100 ميلي گرم در ميلي ليتر ترجيح مي دهند چرا که با اين عمل نياز به وارد کردن انبوهي از حلال روغني در بدن نخواهد بود.
عموماً دز مصرف ورزشي داروهايي که از تستوسترون و از استرهاي مختلف اين هورمون تشکيل مي شوند بين 200 الي 600 ميلي گرم در هر هفته توصيه مي شود و صد البته اين موضوع را بايد خاطر نشان کرد که ورزشکاران معمولاً به اين دزها بسنده نکرده و از دزهايي به مراتب سنگين تر از دزهاي توصيه شده نيز استفاده مي کنند.
 |+| نوشته شده در  چهارشنبه 14 دی1390ساعت 5:57  توسط علی ف. نوجوان  | 
 
  بالا